TAG Heuer Carrera Chronograph
TAG HEUER Carrera on yksi merkin tunnetuimmista mallistoista, ja se sai alkunsa 1960-luvulla kilpa-autoilijoiden tarpeisiin.
Tämän Carrera Chronograph -kellon halkaisija on 44 mm ja kotelo ruostumatonta terästä. Sininen taulu ja kronografin laskurit jatkavat malliston kilpa-aikaperinnettä, vesitiiviys on 100 metriä ja koneistona toimii uuden sukupolven manufaktuurikaliiperi TH20-00.
Tähän kelloon Lahden Kellokeskus antaa 12 kuukauden takuun, ja kellon mukana toimitetaan aitoustodistus.
Tämä kello kuuluu Lahden Kellokeskuksen Pre-Owned -valikoimaan. Kello on fyysisesti uusi, alkuperäisessä laatikossaan ja papereineen, mutta luokiteltu käytetyksi edustusoikeuden päättymisen vuoksi.
TAG HEUER Carrera on yksi merkin tunnetuimmista mallistoista, ja se sai alkunsa 1960-luvulla kilpa-autoilijoiden tarpeisiin.
Tämän Carrera Chronograph -kellon halkaisija on 44 mm ja kotelo ruostumatonta terästä. Sininen taulu ja kronografin laskurit jatkavat malliston kilpa-aikaperinnettä, vesitiiviys on 100 metriä ja koneistona toimii uuden sukupolven manufaktuurikaliiperi TH20-00.
Tähän kelloon Lahden Kellokeskus antaa 12 kuukauden takuun, ja kellon mukana toimitetaan aitoustodistus.
Tämä kello kuuluu Lahden Kellokeskuksen Pre-Owned -valikoimaan. Kello on fyysisesti uusi, alkuperäisessä laatikossaan ja papereineen, mutta luokiteltu käytetyksi edustusoikeuden päättymisen vuoksi.
| Tuotemerkki | Tag Heuer |
|---|---|
| Timanttisten tuotekoodi | 0255-30301 |
| Kenelle | Miehille |
| Tuotenumero | CBN2A1A.BA0643 |
| Materiaali | Teräs |
| Koko | 44mm |
| Vesitiiviys | 100m (330ft) |
| Kellotaulu | Sininen |
| Lasi | Safiirilasi |
| Kuoren halkaisija | 44 mm |
| Vari | Sininen |
| Rannekkeen väri | Teräs |
| Kuoren muoto | Pyöreä |
| Takuu | 12 kuukautta |
| Ranneke | Teräsranneke |
| Koneisto | Automaattikoneisto |
| Kaliiperi | Calibre TH20-00 (Heuer 02) |
| Käyntivara | noin 80 tuntia |
| Tuotemallisto | Carrera |



