TAG Heuer Carrera
TAG HEUER Carrera on merkin tunnistettavimpia mallistoja, ja sen muotoilukieli on syntynyt 1960-luvun kilpa-ajajien tarpeisiin.
Tämän Carrera-kellon halkaisija on tasapainoinen 39 mm, ja kotelo on valmistettu ruostumattomasta teräksestä. Sininen taulu antaa kellolle hillityn modernin ilmeen, vesitiiviys on 100 metriä ja koneistona toimii sveitsiläinen Calibre 5 -automaattikoneisto.
Tähän kelloon Lahden Kellokeskus antaa 12 kuukauden takuun, ja kellon mukana toimitetaan aitoustodistus.
Tämä kello kuuluu Lahden Kellokeskuksen Pre-Owned -valikoimaan. Kello on fyysisesti uusi, alkuperäisessä laatikossaan ja papereineen, mutta luokiteltu käytetyksi edustusoikeuden päättymisen vuoksi.
TAG HEUER Carrera on merkin tunnistettavimpia mallistoja, ja sen muotoilukieli on syntynyt 1960-luvun kilpa-ajajien tarpeisiin.
Tämän Carrera-kellon halkaisija on tasapainoinen 39 mm, ja kotelo on valmistettu ruostumattomasta teräksestä. Sininen taulu antaa kellolle hillityn modernin ilmeen, vesitiiviys on 100 metriä ja koneistona toimii sveitsiläinen Calibre 5 -automaattikoneisto.
Tähän kelloon Lahden Kellokeskus antaa 12 kuukauden takuun, ja kellon mukana toimitetaan aitoustodistus.
Tämä kello kuuluu Lahden Kellokeskuksen Pre-Owned -valikoimaan. Kello on fyysisesti uusi, alkuperäisessä laatikossaan ja papereineen, mutta luokiteltu käytetyksi edustusoikeuden päättymisen vuoksi.
| Tuotemerkki | Tag Heuer |
|---|---|
| Timanttisten tuotekoodi | 0255-79933 |
| Kenelle | Miehille |
| Tuotenumero | WBN2112.FC6504 |
| Materiaali | Teräs |
| Koko | 39mm |
| Vesitiiviys | 100m (330ft) |
| Kellotaulu | Sininen |
| Lasi | Safiirilasi |
| Kuoren halkaisija | 39 mm |
| Vari | Sininen |
| Rannekkeen väri | Sininen |
| Kuoren muoto | Pyöreä |
| Takuu | 12 kuukautta |
| Ranneke | Nahkaranneke |
| Koneisto | Automaattikoneisto |
| Kaliiperi | Calibre 5 |
| Käyntivara | noin 38 tuntia |
| Tuotemallisto | Carrera |



