Tudor Pelagos FXD 2024
TUDOR Pelagos FXD 2024 on ammattisukeltajan työkalukello, joka on kehitetty yhteistyössä Ranskan laivaston sukeltajien kanssa. FXD viittaa kiinteisiin rannekkeen tankoihin (FiXeD), jotka takaavat maksimaalisen kestävyyden.
Tässä Pelagos FXD -kellossa on 42 mm:n titaanikotelo, sininen kellotaulu ja kaksisuuntaisesti kääntyvä titaanikehä sinisellä keraamisella kiekolla. Koneistona Tudorin oma manufaktuurikaliiperi MT5602 (COSC-sertifioitu), käyntivara noin 70 tuntia, vesitiiviys 200 metriä. Sininen kangasranneke.
Tämä Tudor Pelagos FXD sininen -kello kuuluu Lahden Kellokeskuksen Pre-Owned -valikoimaan. Kello on ollut esittelykäytössä myymälässämme, mutta on fyysisesti käyttämätön ja alkuperäisessä laatikossaan ja papereineen. Lahden Kellokeskus antaa kellolle 12 kuukauden takuun, ja kellon mukana toimitetaan aitoustodistus.
TUDOR Pelagos FXD on ammattisukeltajan työkalukello, joka on kehitetty yhteistyössä Ranskan laivaston sukeltajien kanssa. FXD viittaa kiinteisiin rannekkeen tankoihin (FiXeD), jotka takaavat maksimaalisen kestävyyden.
Tässä Pelagos FXD -kellossa on 42 mm:n titaanikotelo, sininen kellotaulu ja kaksisuuntaisesti kääntyvä titaanikehä sinisellä keraamisella kiekolla. Koneistona Tudorin oma manufaktuurikaliiperi MT5602 (COSC-sertifioitu), käyntivara noin 70 tuntia, vesitiiviys 200 metriä. Sininen kangasranneke.
Tämä Tudor Pelagos FXD sininen -kello kuuluu Lahden Kellokeskuksen Pre-Owned -valikoimaan. Kello on ollut esittelykäytössä myymälässämme, mutta on fyysisesti käyttämätön ja alkuperäisessä laatikossaan ja papereineen. Lahden Kellokeskus antaa kellolle 12 kuukauden takuun, ja kellon mukana toimitetaan aitoustodistus.
| Tuotemerkki | Tudor |
|---|---|
| Timanttisten tuotekoodi | 0230-30937 |
| Kenelle | Miehille |
| Tuotenumero | M25707B/24-0001 |
| Materiaali | Titaani |
| Koko | 42mm |
| Vesitiiviys | 200m |
| Kellotaulu | Sininen |
| Lasi | Safiirilasi |
| Kuoren halkaisija | 42 mm |
| Vari | Sininen |
| Rannekkeen väri | Sininen |
| Kuoren muoto | Pyöreä |
| Takuu | 12 kuukautta |
| Ranneke | Kangasranneke |
| Koneisto | Automaatti |
| Kaliiperi | MT5602 |
| Käyntivara | 70h |
| Tuotemallisto | Pelagos |



